Dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dūmų detektorių

Dūmų detektoriaus baterijos
Prieš pirkdami dūmų detektorių atkreipkite dėmesį iš ko jis gaus energiją. Energijos šaltiniai gali būti trys:

  1. AA arba AAA tipo baterijos
  2. Ličio baterija
  3. Detektorius jungiamas tiesiogiai prie elektros šaltinio

Renkantis detektorių su AA arba AAA baterijomis, šias reikėtų keisti maždaug kas metus. Ličio baterijos tarnauja maždaug 10 metų, o vėliau jos keičiamos kartu su visu detektoriumi. Taip pat detektorius gali būti jungiamas tiesiogiai prie elektros šaltinio, tokiu atveju jūs užtikrinate ilgaamžį jo veikimą, tačiau turėsite imtis minimalių elektros instaliacijos lubose darbų.

Galimybė patikrinti ar detektorius veikia
Pagal reglamentą, visi dūmų detektoriai turi turėti galimybę juos bet kuriuo metu patikrinti. Jei signalinis garsas ima sklisti, detektorius veikia. Skiriasi tik jų patikrinimo būdai. Vienus detektorius tikrinti galima paspaudžiant testinį mygtuką, esantį ant jų, kitus – su nuotoliniu pulteliu. Tad jei detektorių įrenginėjate senyvam ar ribotas judėjimo galimybes turinčiam žmogui, rekomenduojame rinktis detektorių, kurį galima patikrinti nuotoliu būdu.

Galimybė patogiai nuvalyti detektorių
Kad dūmų detektorius veiktų nepriekaištingai, rekomenduojama jį kartą per mėnesį nuvalyti nuo dulkių. Tai galima padaryti tiesiog su dulkių siurblių perbraukiant per jo paviršių, tad tokiu atveju pastebėkite, ar ant detektoriaus nėra detalių, kurios lengvai atsikabintų ar galėtų nulūžti: pavyzdžiui – baterijų dangtelis.

Rinkitės detektorių, kurį galima išjungti pilnai neišmontavus
Ne visi dūmų detektoriai turi išjungimo mygtuką, kai kuriuos iš jų tenka pilnai išmontuoti ir išimti baterijas, kad galėtumėte išjungti. O juk kartais nutinka ir taip, kad signalas būna apgaulingas ir detektorių laikinai išjungti tenka.

Autorius:

0 thoughts on “Dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dūmų detektorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama