Patarimai, kaip elgtis gaisro atveju

By Kategorija:

Nuo gaisro neapsaugotas niekas. Net ir namuose įrengtas dūmų detektorius gali tik įspėti gyventojus, bet ne užgesinti jau įsiplieskusią liepsą. Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais, kaip elgtis gaisro namuose atveju.

Nepanikuokite
Suprantama, kad gaisro metu baimės išvengti neįmanoma, tačiau galima išvengti panikos ir sveiko proto praradimo. Pirmiausiai įsitikinkite ar gaisro negalima tuojau pat užgesinti. Jei ugnis jau išplitusi, apsvarstykite visus galimus evakuacijos variantus ir tuojau pat paskambinkite gaisrinei tarnybai.

Įsitikinkite, kad už durų nėra ugnies
Jei išgirdote suveikusį dūmų detektorių ir ketinate pasišalinti iš savo kambario, pirmiausiai įsitikinkite ar būtent ne kitame kambaryje, į kurį ketinate žengti, yra gaisro šaltinis. Jei už durų įsiplieskęs gaisras, atvėrus duris į jus gali pliūptelėti liepsna. Tokiu atveju geriau pasirinkti kitą evakuacijos kelią. Taigi, pirmiausia atskeipkite dėmesį ar pro durų apačią į jūsų kambarį neslenka dūmai. Jei dūmų nėra, prilieskite duris plaštaka ir įsitikinkite, kad durys nėra įkaitusios nuo liepsnos už jų. Jei durys vėsios, atsargiai atverkite jas ir įženkite į patalpą.

Laikykitės arti grindų
Statistika byloja, kad būtent dūmai pražudo daugiau žmonių, nei pati liepsa. Tad evakuacijos pro dūmais užtvindytą patalpą metu reikia laikytis kuo arčiau grindų. Jei dūmų išties daug – ropoti arba šliaužti palei grindys. Dūmai visada kyla į viršų, tad kuo aukščiau bus jūsų galva, tuo didesnė tikimybė prisikvėpuoti nuodingų dūmų.

Darykite viską greitai
Kad ir kaip lėtai skambėtų kai kurie patarimai, viską reikia daryti pakankamai greitai. Gaisro metu patalpa gali įkaisti iki 600 laipsnių temperatūros vos per kelias minutes. Tad elkitės protingai, bet greitai.

Autorius:

0 thoughts on “Patarimai, kaip elgtis gaisro atveju

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama